Samodzielność 

Samodzielność

Motto przewodnie dla tego działu i wachlarza produktów w nim zawartych obrazuje stwierdzenie, że każdy człowiek posiada tyle godności ile ma samodzielności.

Dział podzielony na przestrzenie w których przebywamy i chcąc utrzymać wysoki stopień samodzielności w czynnościach dnia codziennego musimy korzystać z urządzeń, które są w stanie umożliwić ...

Motto przewodnie dla tego działu i wachlarza produktów w nim zawartych obrazuje stwierdzenie, że każdy człowiek posiada tyle godności ile ma samodzielności.

Dział podzielony na przestrzenie w których przebywamy i chcąc utrzymać wysoki stopień samodzielności w czynnościach dnia codziennego musimy korzystać z urządzeń, które są w stanie umożliwić na samoobsługę i wspomagają utraconą sprawność wykonywania pewnych czynności. Dzięki takiemu podziałowi łatwiej jest odszukać przybory i urządzenia, które nas interesują dlatego po krótce dodamy opis poszczególnych obszarów naszego życia.

Więcej

Samodzielność 

Podkategorie

 • W domu

  Produkty służące do samodzielności i samoobsługi w ubieraniu, sięganiu po przedmioty na wyższych półkach dzięki chwytakom o różnym zastosowaniu i długości, ale również inne pomocne urządzenia by życie mogło być łatwiejsze. Produkty zaprezentowane zostały wyprodukowane z myślą o tym jak sprawić, że będzie nam się żyło komfortowo bez względu na to czy jesteśmy młodzi i  zdrowi, czy też potrzebujemy dodatkowego wsparcia ze względu na wiek lub zdrowie. 

 • W kuchni

  Cała gama urządzeń jaką proponujemy  w gronie przedmiotów wspomagających samodzielne przygotowywanie posiłków, pomoc w samoobsłudze w trakcie jedzenia. Wiele z tych produktów śmiało pomoże w wykonywaniu czynności samodzielnie i bez używania siły. Dużo ciekawych rozwiązań. Naczynia specjalnie wyprofilowane aby pokarm nie zsuwał się z talerza, kubki z wygodnymi uchwytami ułatwiające picie, otwieracze do słoików itp.

 • W łazience

  Spora kolekcja bardzo przydatnych przedmiotów  ułatwiających czy wręcz umożliwiających samodzielne wykonanie czynności związanych z codziennym utrzymaniem czystości i higieny ciała. Jest leżaczek ułatwiający bezpieczną kąpiel dziecka niepełnosprawnego, przez wygięte szczotki na długim ramieniu do mycia pleców przy ograniczeniach w podnoszeniu rąk ku  górze. Na dużą uwagę zasługują przedmioty służące pomocą podczas brania kąpieli takie jak krzesełka i taborety prysznicowe, uchwyty  naścienne na przyssawki  ułatwiające wchodzenie i wychodzeniu z wanny i pozostałe urządzenia  w służbie człowieka.

 • W chorobie

  Urządzenia i produkty pomocne w czasie choroby i przy zmianach w organizmie wywołanych wiekiem, chorobą, niepełnosprawnością czy urazem. Należą do nich kasetki i pojemniki na leki, kruszarki i przecinarki do tabletek, pomoce do czytania- lupy i wiele innych

 • W poruszaniu

  Kilka udogodnień dla zaspokojenia samodzielności w poruszaniu się i przemieszczaniu z miejsca na miejsce pozwolą spełnić specjalistyczne urządzenia typu transfery, poduszki obrotowe, urządzenie ułatwiające zdejmowanie obuwia lub pomocne do jego ubierania. Wiele pomocy do zakładania odzieży, podnoszenia i wstawania z pozycji siedzące. Dużym zainteresowaniem cieszą się specjalistyczne deski do samodzielnego  przemieszczania się osób poruszających się na wózkach. Wszystkie elementy, których zastosowanie może pomóc w zachowaniu samodzielności  co jest szczególnie ważne dla osób samotnych, starszych i dotkniętych sporym ograniczeniem ruchowym jest ważne i potrzebne w ofercie. Każdy kto może korzystać z samodzielności w podstawowych funkcjach codziennego życia   z zachowaniem komfortu posługiwania się pomocami  zachowuje poczucie godności i niezależności od pomocy drugiego człowieka.

na stronę
Pokazuje 1 - 21 z 120 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 120 elementów