Przyrząd do samodzielnego zakładania pończoch uciskowych w rozmiarze 1 - 5

Przyrząd do samodzielnego zakładania pończoch uciskowych w rozmiarze 1 - 5

PDS/PRZYRZ/UCISK/UBIER

Nowy produkt

96,00 zł

96,00 zł za szt

Więcej informacji

Przyrząd do samodzielnego zakładania wyrobów przeciwżylakowych (uciskowch) dla osób o normalnym obwodzie w łydce rozmiar wyrobów 1-4

 

Przyrząd przeznaczony jest do łatwego zakładania wyrobów uciskowych ( przeciwżylakowych), których zakładanie przysparza wiele kłopotów  i często zniechęca do noszenia tych wyrobów. Ubieranie wyrobów przeciwżylakowych wymaga użycia gumowych rękawic oraz siły i sprawnych dłoni. Z urządzeniem do zakładania podkolanówek i pończoch, noszenie ich staje się łatwe i sprzyja zdrowiu nóg. Wygodny uchwyt pozwala naciągnąć pończochę do wysokości kolana jednym ruchem. Szczególnie przydatne dla osób z ograniczoną mobilnością. Ponieważ wyroby uciskowe używamy codziennie, ważne jest aby ich noszenie nie sprawiało nam kłopotu i nie kojarzyło z dużym wysiłkiem. Posiadanie urządzenia, które eliminuje takie uczucia jest wybawieniem z kłopotliwego zakładania. Ponieważ otwór do którego będziemy  wkładać nogę ma średnicę 14 cm, należy mieć na uwadze obwód nóg w łydce osoby, która będzie korzystała z urządzenia. Produkt przeznaczony jest dla osób o normalnych łydkach bez opuchlizny  i noszących wyroby uciskowe o rozmiarze od 1 -4.
Dla osób o większych obwodach i noszących większe rozmiary wyrobów uciskowych    5 - 7  właściwym będzie urządzenie o nazwie Butler maxi 5- 7  dedykowany dla osób  z obrzękami i większym obwodem łydek. Produkt Butler maxi 5 - 7 jest niemieckiej firmy Medi, która jest znanym i cenionym producentem wyrobów uciskowych oraz przyrządów do ubierania, a także kosmetyków do pielęgnacji skóry przy ciągłym stosowaniu wyrobów przeciwżylakowych. Produkty  również do nabycia w naszym sklepie.

Urządzenie wykonane jest ze stali wysokiej jakości i wykończone powłoką z tworzywa sztucznego w kolorze białym.

 

Wymiary: 

wys. całkowita           - 34cm
szer. całkowita           - 18 cm
średnica  otworu do zakładania  wyrobów -  14 cm 
      

Atesty:

Produkt oznakowany międzynarodowym znakiem CE jako produkt medyczny klasy I, co oznacza, że spełnia wymogi ochrony zdrowia, zawarte w dyrektywie 93/42/E.

 Producent Niemcy 

3 innych produktów w tej samej kategorii: