Leginsy damskie z wełny merynosów100% - Dilling

Leginsy damskie z wełny merynosów100% - Dilling

Nowy produkt

144,00 zł

144,00 zł za para

Więcej informacji

Leginsy  damskie rozgrzewające z wełny merynosów długie
Dillig - marka ekskluzywnej bielizny z Danii

 

Właściwości wełny merynosów:
 • zdolność do naturalnej termoregulacji
 • zdolność do zatrzymywania ciepła nawet wtedy, gdy jest mokra
 • wysoka "oddychalność"
 • bardzo dobre odprowadzanie wilgoci
 • delikatna i przyjemna dla skóry, nie drapie
 • antyalergiczna, posiada naturalne właściwości antybakteryjne
 • posiada zdolność samooczyszczenia
 • nie wchłania obcych zapachów
 • elektryzuje się ujemnie
 • trudnopalna

Bielizna z wełny merynosów w naturalny sposób zatrzymuje ciepło ciała  Idealnie nadaje się na wszystkie pory roku. W wyższej temperaturze nie dopuszcza do przegrzania, nadmiar ciepła wchłania i odprowadza na zewnątrz, pozostawiając ciało suche i ciepłe w optymalnej temperaturze. Wełna z merynosów ma właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, co ma znaczenie dla użytkownika z problemami zdrowotnymi.

Bielizna polecana zwłaszcza zimą dla osób,  które często marzną, a także dla osób o ograniczonej aktywności ruchowej i starszych oraz a dla osób uprawiających sport i turystykę na powietrzu.

Wskazówki dotyczące prania i konserwacji produktów "Dilling" z wełny merynosów: 

 • produkty można prać w pralce automatycznej ustawionej na program prania wełny w temperaturze 30 °C
 • produkty mogą być prane ręcznie ale nie mogą być nasączane przez długi czas
 • do prania używać specjalnych detergentów do prania wełny
 • jeżeli produkty nie będą używane przez dłuższy czas, aby uchronić je przed molami zaleca się wyprać je, wysuszyć i pozostawić w suchej, szczelnie zamkniętej (np. próżniowej), plastikowej torebce

Bielizna Dilling jest całkowicie ekologiczna, co potwierdza przyznany certyfikat Nordic Ecolabel.

Skład: 100% wełna merynosów (BIO)

  

Producent   Dania


Dodatkowe informacje o producencie i marce produktów i wysokiej klasie jakości.

Jakość włókna wełny merynosów wyraźnie przewyższa inne włókna, dlatego jest to najlepszy surowiec do produkcji odzieży miękkiej i przyjemnej. Drapiące elementy wełny usuwane są podczas specjalnego, 16-godzinnego procesu neutralnej dla środowiska obróbki enzymatycznej. W jej wyniku włókna wełny stają się szczególnie miękkie, cienkie, całkowicie niedrażniące. Dlatego bielizna Dilling może być noszona nawet przez osoby z alergią.


Wełna z  merynosów posiada wiele cennych zalet. Podstawową jest to, że ogrzewa w zimne dni i nie powoduje przepocenia. Temperatura ciała jest regulowana w sposób naturalny. Nawet po zawilgotnieniu do 33% wełna zachowuje swoje właściwości ogrzewające.

Stosunkowo cienkie włókna wełny pozwalają nosić bieliznę nie tylko jesienią, zimą i wiosną lecz także latem, np. w chłodne wieczory. Grubość przędzy w produktach wełnianych Dilling to tylko 18,5 mikronów.

Zalety wełny merynos sprawiają, że ​​staje się ona bardziej popularna niż inne rodzaje wełen i inne rodzaje tkanin:

 -  doskonale reguluje temperaturę ciała zwłaszcza, gdy ma bezpośredni z nim kontakt (tzn. jest pierwszą warstwą odzieży). Wełna utrzymuje ciepło bez przegrzewania i usuwa      wilgoć (pot) ze skóry zapobiegając uczuciu „wilgotności”.
   - wełna może absorbować wodę do 1/3 swojej masy, ale w przeciwieństwie do np.bawełny, nawet mokra utrzymuje ciepło, co pozwala uniknąć hipotermii po wysiłku fizycznym lub w wyniku złych warunków pogodowych.
    - podobnie jak inne wełny zawiera lanolinę, która ma właściwości antybakteryjne. Zwykła wełna owcza zawiera maksymalnie do 20% lanoliny, a wełna merynosów 40- 45%.
   - wełna merynosów jest jedną z najbardziej miękkich typów wełny ze względu na drobniejsze włókna.
   - wełna merynosów ma doskonały stosunek właściwości termicznych do masy własnej. Dzieje się tak ze względu na jej porowatą strukturę pozwalającą na utrzymywanie powietrza wewnątrz włókien (pojedyncze włókno wełny merynosów unosi się w powietrzu jak puch).

Wełna merynosów jest używana do produkcji wysokiej klasy bielizny Dilling przeznaczonej zarówno do użytku codziennego, jak i do biegania, na spacery, jazdy na nartach, rowerze i innych form aktywności sportowej na świeżym powietrzu. 

 

 

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

6 innych produktów w tej samej kategorii: