Poduszka medyczna dla niemowląt - MIMOS

Poduszka medyczna dla niemowląt - MIMOS

Nowy produkt

240,00 zł

240,00 zł za szt

Więcej informacji

MIMOS- poduszeczka medyczna,  leczy i zapobiega płaskogłowiu

 

Bezpieczny i zdrowy sen niemowlaka z poduszeczką medyczną - Mimos

Poduszka Mimos została stworzona, aby zapobiegać i leczyć płaską główkę niemowlęcia oraz inne zniekształcenia. Jeśli zniekształcenie już się pojawi, poduszka niweluje je i zapobiega pogłębianiu się dalszych zniekształceń takich jak plagiocefalia czy brachycefalia. Używanie poduszki minimalizuje nacisk główki na podłoże bez konieczności ciągłego zmieniania i kontrolowania pozycji  ułożenia główki dziecka. Bardzo dobry przepływ powietrza zapewnia odpowiednie odprowadzanie wilgoci i chroni przed przegrzaniem. 

 

Syndrom Płaskiej Głowy Niemowlęcia:

Pierwsze 3 miesiące życia dziecka to czas, gdy główka naszego maluszka jest najbardziej podatna na zniekształcenia i deformacje. Dzieje się tak, gdyż miękkie kości czaszki dopiero się formują. Zgodnie z zaleceniami o minimalizowaniu S.I.D.S (nagłej śmierci łóżeczkowej), dzieci układane są do snu na plecach, co powoduje, że nacisk na kości czaszki jest ogromny. Dzieci z reguły faworyzują jedną pozycje, co sprzyja różnym deformacjom.

Płaska główka niemowlęcia to nie choroba, ale jej konsekwencje mogą być poważne. Przesunięcie pnia czaszki, nierówne ułożenie szczęki, przesunięcie poziomu uszu, oczu czy kości policzkowych- to możliwy scenariusz.

 

Zalecenia odnośnie rozmiaru poduszek Mimos

 

Poduszka Mimos XS

To poduszka najmniejsza dla malutkich dzieci, których obwód główki nie przekracza 37 cm.  Kiedy główka osiągnie obwód 37cm, poduszeczka XS powinna być używana maksymalnie przez 6 kolejnych miesięcy i wymieniona na S.

  

Wymiary  poduszki  w rozmiarze XS

- szerokość:   27.5cm

- długość:      20cm

- głębokość:    4cm 

 ............................................................................................................................................................................................................................

Poduszka Mimos S

To poduszka dla malutkich dzieci, których obwód główki jest między 36 - 42 cm.  Kiedy główka osiągnie obwód 42cm, poduszeczka S  powinna być używana maksymalnie przez 6 kolejnych miesięcy i wymieniona na rozmiar M. Tylko wtedy zapewnimy główce odpowiednie wsparcie.

 

Wymiary  poduszki  w rozmiarze S

- szerokość:   28.5cm

- długość:       22cm

- głębokość:     5cm

 ............................................................................................................................................................................................................................

Poduszka Mimos M

To poduszka  dla malutkich dzieci, których obwód główki jest między  42 - 49 cm. Tylko wtedy zapewnimy główce odpowiednie wsparcie.

 

Wymiary  poduszki  w rozmiarze M

- szerokość:    29.5 cm

- długość:       23 cm

- głębokość:      5 cm

...........................................................................................................................................................................................................................

Poduszka Mimos P

To produkt przeznaczony wyłącznie do wózka, bujaczka i fotelika samochodowego, dla dzieci o obwodzie główki w przedziale 37- 42 cm.

 

Wymiary poduszki  Mimos rozmiar P

- szerokość:     18.5 cm

- długość:        22.5 cm

- głębokość:       4 cm

 

 .........................................................................................................................................................................................................................

Ważne !  

Poduszka  MIMOS, to produkt medyczny i sterylny. Po otwarciu folijki zabezpieczającej nie podlega zwrotom i wymianie.

Wymianie lub zwrotowi podlega tylko oryginalnie zapakowana poduszka lub poszewka Mimos zgodnie z przepisami dotyczącymi wyrobów higienicznych.

 

Produkt nie podlega zwrotowi ze względu na ochronę zdrowia oraz ze względów higienicznych zgodnie z Art.38 pkt.5 ustawy z 30 maja 2014r. - Ustawa o prawach konsumenta  (Dz.U. z 24.06.2014r  poz. 827). 

 

Zalety: 

Jest bezpieczna, wygodna, mięciutka i higieniczna. Wykonana w nowej technologii o trójwymiarowej strukturze z systemem aero 3D z materiałów w 100%sprawdzonych pod kątem bezpiecznego używania  przez dzieci i zapewnia :

 

 • Efektywne zapobieganie i leczenie płaskiej główki niemowlęcia
 • W 100% oddychająca i bezpieczna poduszka dla niemowląt i dzieci (Poduszka to 94% powietrze)
 • 400% mniejszego nacisku główki na podłoże
 • Product medyczny klasa 1
 • Posiada certyfikaty CE, TUV i EN71
 • Wykonana z atestowanej dzianiny OEKO-TEX (bezpieczna dla niemowląt i dzieci)
 • Umożliwia łatwe poruszanie głową i szyją niemowlęcia, co redukuje asymetrię mięśni
 • Nie ma potrzeby zmieniania pozycji dziecka podczas snu. Poduszka działa za nas
 • Mięciutka i wygodna
 • Mała i sprawdzająca się również w podróżykoschnąca

Dzianina dystansowa 3D

 • antyalergiczna
 • do prania w pralce i szybkoschnąca. Poduszka Mimos® air spacer wykonana jest w 100% z dzianiny dystansowej 3D. To specjalistyczne materiały stworzone między innymi, aby niwelować nacisk główki na podłoże. Dzięki swojej otwartej, przepuszczającej powietrze ze wszystkich stron strukturze, zapewnia naturalną regulację termiczną i odprowadzanie wilgoci.

CERTYFIKATY JAKOŚCI: 

CE

Poduszka Mimos to produkt posiadający klasę 1 według Europejskiej klasyfikacji dla wyrobów medycznych. Oznaczenie CE umieszczone na wyrobie jest deklaracją producenta, że oznakowany produkt spełnia wymagania dyrektyw Unii Europejskiej. Dyrektywy te dotyczą zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i środowiska, określają zagrożenia, które producent powinien wykryć i wyeliminować.

 

EN 71

To regulacja Unii Eropejskiej dotycząca bezpieczeństwa zabawek EN 71. Produkt Mimos spełnia te same normy dla dzieci w wieku 0-3. Test na bezpieczeństwo zawiera między innymi badania i analizy mechaniczne, dotykowe, palności, chemiczne, toksykologiczne, opakowania i etykiet. Zwraca się baczną uwagę na brak małych części, które mogą powodować zakrztuszenia.

 

TÜV Rheinland

Produkt włókienniczy, poduszka dla niemowląt

Bardzo wysoka przepuszczalność powietrza przekarczająca surowe normy bezpieczeństwa

System zapobiegający S.I.D.S i uduszeniu niemowląt

  

Tekstylia Godne Zaufania 

Certyfikat bezpieczeństwa dotyczący substancji bezpiecznych dla dzieci. Poduszka Mimos wykonana jest w 100% z materiału certyfikowanego przez Oeko-Tex jako bezpieczny w kontakcie ze skórą dziecka.

2015OK0956      AITEX

 

 Producent Hiszpania

1 inny produkt w tej samej kategorii: