Przeciwodleżynowy ochraniacz na łokcie - 1 szt

Przeciwodleżynowy ochraniacz na łokcie - 1 szt

VE/OOCHR/ŁOKCIA/ODLEŻYNY/1

Nowy produkt

29,00 zł

29,00 zł za szt

Więcej informacji

Przeciwodleżynowy ochraniacz na łokieć - 1sztuka

 

Osłona łokci wykonana jest z antyalergicznego włókna syntetycznego. Posiada doskonałe właściwości odciążające, czyli równomiernie rozkłada ciężar ciała i zmniejsza nacisk na łokieć, niwelując ryzyko powstawania odleżyn. Przeciwodleżynowa osłona na łokieć jest miękka i komfortowa, umożliwia przepływ powietrza oraz swobodne krążenie krwi, jest łatwa w zakładaniu, gdyż posiada specjalną taśmę zabezpieczającą przed zsunięciem się z ręki pacjenta. Może być stosowana również na opatrunek.
Ochraniacz z zapięciem na rzep, do wielokrotnego użytku, można prać w temperaturze 95°C, sterylizować.
Opakowanie zawiera - 1szt.

Kolor - biały  

Odleżyny to trudno gojące się zmiany skórne. Są bolesne i mogą być przyczyną zakażeń. Odleżyny to częsta dolegliwość osób, które są zmuszone do długotrwałego leżenia w łóżku. Odleżyny objawiają się zaczerwienieniem skóry, które nie znika pod wpływem ucisku. Z czasem zaczerwienione miejsce ciemnieje. Niedokrwiona tkanka ulega obumarciu, staje się żółtawa, brązowa, aż wreszcie czarna. Martwa tkanka oddziela się od zdrowej tworząc owrzodzenia odleżynowe. Takie rany mogą łatwo ulec zakażeniu. Najważniejsze jest kontrolowanie stanu skóry i zmiana ułożenia chorego przynajmniej co dwie godziny. Miejsca narażone na ucisk w wyniku długotrwałego leżenia powinny być codziennie oklepywane. Zaleca się także odpowiednią higienę skóry. W profilaktyce odleżyn istotne jest również dobranie odpowiedniego łóżka i materaca.

Atesty: 

Produkt oznakowany międzynarodowym znakiem CE jako produkt medyczny klasy I, co oznacza, że spełnia wymogi ochrony zdrowia, zawarte w dyrektywie 93/42/E.  

9 innych produktów w tej samej kategorii: