Inhalator osobisty prosty

Inhalator osobisty prosty

ZY/INHALATOR/PROSTY/

Nowy produkt

49,00 zł

49,00 zł za szt

Więcej informacji
Inhalator osobisty prosty dla osób dorosłych Dr Junghansa

Inhalator dla dorosłych składa się z dwóch części:

  • pojemnik na roztwór wodny
  • lejek z anatomiczną maską

Pojemnik posiada uchwyty ułatwiając utrzymanie inhalatora we właściwej pozycji. Maska musi dobrze przylegać do ust i nosa podczas zabiegu.

Wykonany z plastiku.

Temperatura roztworu nie może przekraczać 130 0C.

Inhalacja to jedna z lepszych metod leczenia infekcji górnych dróg oddechowych. Wdychanie leku w postaci pary to sprawdzony sposób na katar, kaszel i zatkane zatoki.

Jak wykonać inhalację? Kiedy można wykonać tzw. parówkę?

Inhalacja to zabieg leczniczy polegający na podaniu roztworów leków lub ich aerozoli do dróg oddechowych wraz z wdychanym powietrzem, którego zadaniem jest złagodzenie dolegliwości charakterystycznych dla danego schorzenia i ułatwienie oddychania. Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania inhalacji jest alergia na substancje zawarte w parze wodnej.

Jeżeli choremu dokucza lekka niedrożność dróg oddechowych, np. katar, można wykonać tzw. parówkę z dodatkiem ziół rozkurczających lub olejków eterycznych. Do tej pory do jej przygotowania potrzebne były miska z gorącą wodą oraz ręcznik. Teraz można do tego wykorzystać podręczny inhalator.

Nie musimy już nakrywać głowy ręcznikiem, mieć zamknięte oczy ( by nie zostały podrażnione oparami olejku) czy stale kontrolować odległość twarzy od miski, by się nie oparzyć.

Korzystając z podręcznego inhalatora musimy jedynie skupić się nad prawidłowym oddechem.

Pamiętaj: należy głęboko oddychać przez nos, a powietrze wydychać ustami. Jeśli w trakcie inhalacji nos zostanie zatkany przez wydzielinę, należy przerwać zabieg i ją usunąć.

Zalecane jest by domowa inhalacja trwała około 15 minut, ale nie dłużej niż pół godziny. Jeśli z zabiegu korzystają dzieci, czas ten należy skrócić do 5 minut. Inhalację najlepiej przeprowadzać dwa, trzy razy dziennie, przez 5-7 dni.

Przed przystąpieniem do inhalacji napar należy wcześniej trochę przestudzić.

Z podręcznego inhalatora mogą korzystać osoby o cerze naczynkowej. Mała, elastyczna dobrze przylegająca maska zabezpiecza twarz przed parą wodną, która może przyczynić się do pękania naczynek.

Ważne :

  • Inhalacji nie należy wykonywać po posiłku (wówczas mogą doprowadzić do wymiotów), ale również wtedy, gdy odczuwamy głód.
  • Palacze nie powinni palić papierosów co najmniej pół godziny przed inhalacją oraz dwie godziny po niej. W przeciwnym wypadku dym papierosowy może spotęgować podrażnienie błon śluzowych.
  • Przez pół godziny po zabiegu dobrze ograniczyć rozmowy i nie mieć kontaktu z zimnym powietrzem.

Podręczny inhalator jest wygodny i łatwy w użyciu. Możemy z niego korzystać zarówno  w domu jak i w pracy.Wystarczy ciepła woda i parę kropli olejku do inhalacji.

 Producent   Niemcy

27 innych produktów w tej samej kategorii: