Cardio- pas po zabiegach kardiochirurgicznych- uniwersalny

Cardio- pas po zabiegach kardiochirurgicznych- uniwersalny

Nowy produkt

99,00 zł

99,00 zł za szt

Więcej informacji

Cardio-pas, zabezpieczenie i rehabilitacja po zabiegach chirurgicznych na klatce piersiowej i w innych chorobach.

/ Uniwersalny rozmiar do 136 cm w klatce/

 

Cardio-pasposiada bardzo szeokie zastosowanie, ale jego szczególne zalety zostały docenione i uznane przez kardiochirurgów jako ważny element zaopatrzenia pacjenta bezposrednio po przebytej operacji kardiochirurgicznej, np: wszczepienia by-passów. Ponieważ zabiegi kardiochirurgiczne należą do bardzo inwazyjnych zabiegów dlatego bardo istotne jest szybkie

uruchomienie  rehabilitacji  pacjenta, która w głównej mierze polega na różnorodnych  ćwiczeniach oddechowych. Dzięki zaletom Cardi-pasa i jego budowie swobodnie spoczywa na klatce pacjenta nie powodując ucisku i dyskomfortu, zakładany jest już w drugiej dobie po operacji. Jego uniwersalność polega na możliwości zastosowania go zarówno kobietom, jak i mężczyznom, ma jeden rozmiar i może byż użyty przez każdą osobę do 136 cm obwodu w klatce piersiowej.

 

JAK DZIAŁA?

 

Przez większość czasu pas swobodnie wisi na klatce piersiowej pacjenta, pacjent korzysta z działania pasa poprzez ściśnięcie klatki piersiowej pasem w momentach wykonywania wydawałoby się naturanych zachowań typu kichanie, kaszel, załatwianie potrzeb  fizjologicznych, ale wówczas występuje  ekstrmalne rozpieranie klatki pirsiowej i głębokie wdechy i wydechy. Pas- cardio stabilizuje klatkę, zmniejszając odczuwanie bólu, ułatwia ćwiczenia oddechowe, zmniejsza występowanie powikłań po operacji. Używanie Cardi-pasa zwiększa udział przepony i mięśni brzucha w oddychaniu, a wykonywanie zaleconych ćwiczeń zapobiega tworzeniu się zrostów opłucnej i mostek prawidłowo się zrasta.

 

KORZYŚCI DLA PACJENTA Z NOSZENIA I UŻYWANIA CARDI-PASSA

 

CARDI-PASS zdobył dobrą opinię i polecany jest przez lekarzy pnieważ:

- przyspiesza gojenie się ran po  operacjach

- jest uniwersalny- dla kobiet i mężczyzn

- uniwersalny rozmiar umożliwia szerokie zastosowanie jednego wyrobu

- ułatwia ćwiczenia oddechowe przy zapaleniu płuc,astmie oskrzelowej oraz przy POChP

-  posiada opinie medyczne o celowosci zastosowaniaw w rehabilitacji pacjentów po zabiegach

- jest zakalifikowany jako wyrób medyczy

 

DOSTĘPNY:

- syntetyczny

- bawełniany

 

Atesty: produkt oznakowany międzynarodowym znakiem CE jako produkt medyczny klasy I, co oznacza, że spełnia wymogi ochrony zdrowia, zawarte w dyrektywie 93/42/E.

 

 

3 innych produktów w tej samej kategorii: